Click to order

Рішення для вашого відкритого басейну

Опубліковано
18 червня 2021
Обігрів відкритого басейну енергоємний процес, тому важливо використовувати рішення, яке зводить витрати до мінімуму. Тут ми обговорюємо різницю, яку можна зробити за допомогою інверторного теплового насоса Calorex, і способи його оптимального використання.
Открытый бассейн может быть привлекательным дополнением к любому дому с пространством для удобства. Идея расслабляющего освежающего купания на свежем воздухе — это чувство, с которым могут согласиться многие домовладельцы, а для других это уже реальность.

Однако для того, чтобы получить опыт, который многие представляют при создании своего открытого бассейна, очень важно поддерживать температуру воды на комфортном уровне. И, особенно для открытых бассейнов, неэффективное или неподходящее решение для обогрева может привести к резкому росту затрат на электроэнергию.

В этой статье описывается ценность, которую может предложить инверторный тепловой насос с точки зрения повышения энергоэффективности, и то, какие шаги вы можете предпринять, чтобы обеспечить управление вашим открытым бассейном наиболее экологичным и экономичным способом.

Обігрів відкритого басейну проти підігріву критого басейну

На сьогодні опалення є найбільшим джерелом споживання енергії для відкритого басейну, і більша частина цього витрачається на протидію випаровуванню. Під час нашого дослідження ми визначили, що від 80% до 90% тепла, що надходить до басейну, припадає на компенсацію кількості тепла, що втрачається під час випаровування.

З цієї причини навантаження на підігрів відкритого басейну зазвичай набагато більше, ніж у закритого. У добре обладнаному внутрішньому басейні має бути можливість підтримувати температуру навколишнього повітря на 1-2ºC вище температури води. Це обмежує кількість випаровування, яке може статися, і, отже, зводить до мінімуму втрати тепла.

Маючи відкритий басейн, ви не можете контролювати клімат і погоду. Залежно від того, де ви живете, температура повітря може бути значно нижчою за температуру води, що сприятиме більшому випаровуванню і, як наслідок, зробить басейн холоднішим. Крім того, вітер може забирати водяну пару з поверхні басейну, роблячи випаровування ще більш серйозною проблемою.

Це підкреслює необхідність використання екологічно безпечного та енергоефективного рішення з обігріву для управління зовнішніми умовами та забезпечення комфортного і приємного відпочинку.

Встановлення теплових насосів над газовими котлами

Спосіб обігріву відкритого басейну — практично індивідуальний вибір — тепловий насос або газовий котел.

В обох є свої плюси і мінуси. Наприклад, тепловий насос з повітряним джерелом покладається на явне тепло і приховане тепло, доступне в атмосфері, щоб визначити, скільки тепла він може забезпечити плавальний басейн. У газового котла потужність постійна незалежно від клімату.

Однак якщо ви шукаєте найбільш ефективне рішення, найкращим варіантом буде якісний тепловий насос.
З газовим котлом вони зазвичай працюють з ККД близько 99%. Фактично це означає, що на кожен 1 кВт енергії газу ваш нагрівач для басейну буде віддавати 1 кВт теплової енергії.

Порівняно з цим тепловий насос з електричним приводом набагато ефективніший. З фіксованою, звичайною одиницею ви часто будете бачити CoP (коефіцієнт продуктивності) від 4 до 5 . Це означає, що на кожен 1 кВт електроенергії, яку установка використовує для роботи, вона доставляє 4-5 кВт теплової енергії в басейн.

Як бачите, це помітно ефективніше. І, як ми незабаром обговоримо, цю ефективність можна ще більше підвищити за рахунок використання інверторної технології.

Коли ця технологія поєднується з поновлюваним джерелом енергії, таким як сонячна фотоелектрична система (Solar Photovoltaic), яка стає дедалі поширенішою, вибір теплового насоса як стійкого рішення стає очевидним. Виробляючи власну електрику за допомогою цього підходу, ви, по суті, можете запускати свій тепловий насос безплатно, водночас отримуючи при цьому підвищений коефіцієнт корисної дії.

Крім того, з точки зору установки електричний тепловий насос набагато простіше встановити і обслуговувати з плином часу, ніж його газовий еквівалент. Монтаж і обслуговування газового бойлера повинен проводити кваліфікований інженер з газової безпеки. І навпаки, тепловий насос може встановити та обслуговувати будь-який кваліфікований електрик.

Оскільки інженерів з газобезпеки менше, ніж електриків, їхні послуги, як правило, будуть більш дорогими, що вплине як на початкову установку, так і на будь-яке майбутнє технічне обслуговування, що виконується на пристрої.

Вартість інверторного теплового насоса

В останні роки все більш популярними стали інверторні теплові насоси для басейнів. Завдяки цій технології ККД теплових насосів збільшується в середньому до 10 . Діапазон Calorex I-РАС, наприклад, дає середню СОР 9,7, в той час як рішення V-PAC підвищується до 10,7.

Поставляючи приблизно 10 кВт теплової енергії на кожен 1 кВт електроенергії, він є надефективним рішенням для обігріву відкритого басейну, що робить цей підхід значно екологічнішим.Окрім того, інверторна технологія автоматично регулює роботу залежно від умов басейну.

При використанні традиційного теплового насоса агрегат або увімкнений або вимкнений. Це означає, що він буде використовувати максимум енергії, необхідний для досягнення бажаної температури в басейні, вимкнеться, коли її буде досягнуто, а потім знову ввімкнеться, коли температура впаде до певної точки.
І навпаки, інверторна технологія працюватиме на максимальній потужності для початкового нагріву басейну, а потім замість того, щоб повністю відключатися, сповільниться.

Він модулюватиме свою швидкість доти, доки не знайде оптимальну контрольну точку — де точна кількість тепла, яку він виділяє, компенсує кількість, втрачену за рахунок випаровування, — і залишиться на цьому рівні. Більше того, він коригуватиметься залежно від змінних умов.

Наприклад, якщо кришку басейну знято, що призводить до негайного випаровування великої кількості людей, або якщо в басейн входить і виходить більше людей, інверторний тепловий насос автоматично визначає, скільки тепла необхідно забезпечити для підтримки бажаної температури. Взаємозв'язок тим часом, наскільки інтенсивно працює машина (скільки енергії їй потрібно), та її продуктивністю експоненційно, тому уповільнення теплового насоса значно знижує вартість використання.

Це дає кілька чудових переваг:
  • При роботі на нижчих швидкостях споживання енергії цими агрегатами значно знижується (наприклад, при роботі на половинній швидкості тепловий насос використовуватиме ⅛ енергії, яку він використав би на максимальній швидкості)
  • Постійна температура підтримується протягом усього використання басейну, забезпечуючи ідеальний комфорт для користувачів.
  • На нижчих швидкостях інверторний тепловий насос працює тихіше, створюючи загалом більш комфортне середовище як для користувачів, так і для їхніх сусідів.

Додаткові кроки до більш екологічного відкритого басейну

Сподіваюся, це продемонструвало підвищену енергоефективність, яку можна досягти завдяки використанню інверторного теплового насоса. Ефективність цієї технології зробила їх цінним активом як для внутрішніх відкритих басейнів, так і, дедалі більшою мірою, для дахових басейнів і комерційних відкритих басейнів.

Проте, створення найбільш екологічного зовнішнього басейну виходить за рамки самого теплового насоса. Це також залежить від того, як він розташований і як ви доглядаєте за своїм басейном у довгостроковій перспективі. Ось кілька ключових порад, які допоможуть вам ще більше скоротити споживання енергії:

Накрийте басейн, коли басейн не використовується
Покриття для басейну — ваш найкращий захист від випаровування, коли басейн не використовується. Застосовуючи один у ці періоди, це одночасно обмежує кількість разів, необхідну для поповнення басейну, і знижує навантаження на ваш тепловий насос.

Перевірте й усуньте будь-які витоки
Якщо у вашому басейні стався витік, це може означати, що вам необхідно регулярно поповнювати басейн. Додавання цієї холодної води з-під крана або іншого джерела означає, що ваш тепловий насос має працювати з більшою потужністю, щоб нагріти її до бажаної температури.

Тримайте тепловий насос відкритим для повітря
Теплові насоси — не завжди найестетичніші агрегати. Але, якщо ви закриєте впускний і / або випускний патрубок, намагаючись приховати його з поля зору, це, швидше за все, зменшить кількість теплого повітря, до якого він може отримати доступ для обігріву вашого басейну, обмежуючи рівень тепла, яке він може доставити в басейн, а потім сам басейн.

Крім того, якщо установка знаходиться в замкнутому просторі, це означає, що холодне повітря з вихлопної труби може бути повернуте назад у повітрозабірник. Це може запустити порочне коло, в якому в тепловий насос всмоктуватиметься дедалі холодніше повітря, що в кінцевому підсумку зробить його здатність нагрівати ваш басейн неможливою.

Виберіть Calorex для екологічних відкритих басейнів
За будь-яких обставин процес обігріву відкритого басейну — завдання енергоємне. Однак за допомогою правильного рішення з обігріву і правильного управління можна обмежити споживання енергії і керувати ним настільки ефективно і раціонально, наскільки це можливо.

Тут вам можуть допомогти теплові насоси Calorex . Володіючи більш ніж 40-річним досвідом проектування і розробки технологій теплових насосів, Calorex є експертом у цій галузі, створюючи передові продукти, такі як інверторний тепловий насос I-PAC:

  • Середній ККД 9,7 (у 2 рази ефективніший за теплові насоси з функцією ввімкнення / вимкнення)
  • Екологічний холодоагент R32 (675 GWP)
  • Безпечна для експлуатації за температури повітря від -5°C до +43°C
  • Зниження шуму на 9-11 дБ (A) порівняно з аналогічним тепловим насосом із функцією вмикання/вимикання
  • Вбудований контролер із сенсорним користувацьким інтерфейсом