Click to order

Допомагаємо басейнам стати екологічними

Опубліковано
29 липня 2021
Дізнайтеся, як за допомогою відповідної припливно-витяжної установки можна знайти правильний баланс між збереженням оптимального рівня вологості й температури в басейні та економією грошей завдяки ефективній економії енергії.
По всій Європі, незалежно від галузі чи місця розташування, спостерігається масовий поштовх до "екологічності" та роботи у найекологічніший та найенергоефективніший спосіб.

Індустрія басейнів не виняток. Такі стандарти, як EN 13779 і EN 13053, задають тон, якої продуктивності потребують вентиляційні установки в усій Європі — і більшість країн вийшла за межі цього, встановивши ще вищі цільові значення як для питомої потужності вентилятора (SFP), так і для ефективності теплообмінника.
Історично склалося так, що для управління вологістю і температурою навколо плавального басейну була потрібна значна кількість енергії, не тільки для захисту здоров'я користувачів і персоналу, а й для забезпечення структурної цілісності будівлі. Однак це також створює великий потенціал для значної економії енергії — якщо ви знаєте, як цього домогтися.

Саме це ми й прагнемо розкрити в цій статті. Тут ми виділимо кілька способів, якими ви можете оновити, адаптувати й модернізувати ваші системи кондиціонування повітря, щоб забезпечити найкраще поєднання клімат-контролю та енергоспоживання, а також те, чому вентиляційні установки Dantherm допомагають вам домогтися такої істотної економії енергії.

Зниження енергоспоживання вашої припливно-витяжної установки

Крытый бассейн — это сложная, деликатная среда, требующая постоянного контроля и обслуживания. Поиск правильного баланса влажности, температуры и качества воздуха будет отличаться от места к месту и, естественно, потребует установки кондиционирования воздуха, специально подобранной и настроенной в соответствии с этими уникальными требованиями.

Конечно, для создания такого постоянного и комфортного климата вокруг бассейна вентиляционная установка будет полагаться на энергию. Тем не менее, количество потребляемой энергии может значительно варьироваться в зависимости от того, насколько эффективно устройство спроектировано и используемой стратегии управления.

Ниже мы разберем 4 важных фактора, которые могут существенно повлиять на потребление энергии вашей вентиляционной установкой без ущерба для качества климат-контроля вокруг вашего бассейна.

1. Використання високоефективних двигунів і вентиляторів.

По-перше, оцініть ефективність різних компонентів вашої вентиляційної установки, а саме двигунів і вентиляторів. Не всі вони однакові — оскільки ці системи та технології, що лежать в їхній основі, розвивалися з роками, було розроблено більше високоефективних вентиляторів і двигунів, які забезпечують таку саму продуктивність за набагато нижчих експлуатаційних витрат.

Зверніть увагу на таке, особливо якщо у вас застаріла припливно-витяжна установка — використання двигуна з низьким ККД (ККД 80%) і ремінного приводу (ККД 80%) порівняно зі звичайним електродвигуном вентилятора (87%) і вентиляторами з прямим приводом. (92%), може призвести до збільшення загального споживання енергії до 25%.

Таким чином, дуже важливо оцінити продуктивність двигунів і вентиляторів вашої вентиляційної установки, а також те, чи допоможе впровадження більш ефективних компонентів значно більше в довгостроковій перспективі.

Використання більш ефективних двигунів і вентиляторів у вашій вентиляційній установці може значно скоротити її експлуатаційні витрати без шкоди для продуктивності.

2. Зменшення падіння тиску.

По-друге, значна втрата тиску як у самій припливно-витяжній установці, так і в повітропроводах може істотно вплинути на те, скільки енергії вона споживає щодня. Розробка вашої системи таким чином, щоб мінімізувати це падіння максимально можливою мірою під час її регулярного використання, може призвести до значної економії енергії завдяки підтримці постійно низького рівня тиску.

Наприклад, якщо тиск у повітропроводі становив 400 Па протягом 10 годин повного об'єму повітря вдень та 14 годин половинного об'єму повітря вночі, це збільшило б споживання енергії вашою системою кондиціонування повітря ще на 20%.

Знову ж таки, це демонструє важливість установки кондиціонування повітря, зазначеної професіоналами, які розуміють ваше середовище, потреби вашого басейну і можливості вентиляційних установок. Володіючи більш ніж 40-річним досвідом використання та розуміння цієї технології, Dantherm добре підходить для адаптації вашої системи до ваших точних вимог, забезпечуючи як повний контроль мікроклімату, так і максимальну енергоефективність.

Запобігання значному падінню тиску у вашому рішенні для обробки повітря знижує споживання енергії, підтримуючи рівні тиску на постійному, стабільному рівні.

3. Ефективність рекуперації тепла.

Рекуперація тепла — ще один важливий спосіб для вентиляційної установки скоротити споживання енергії. Вловлюючи більший відсоток тепла від відпрацьованого повітря і передаючи його свіжому повітрю, що надходить ззовні, це може заощадити величезну кількість енергії, яка в іншому разі була б витрачена на нагрівання цього холодного повітря.

Ця різниця з часом призведе до значної економії, особливо в години пік, коли потрібно багато свіжого повітря через велику кількість людей, які користуються басейном.

Однак це знову ж таки залежить від обставин вашого плавального басейну. Наприклад, якщо ваш басейн використовується досить рідко, інвестування в установку з високою рекуперацією тепла може виявитися невигідним з фінансової точки зору в довгостроковій перспективі.

Використання рішення для обробки повітря з високою рекуперацією тепла знижує потребу у використанні додаткової енергії для повторного нагріву свіжого повітря, що надходить до басейну, скорочуючи витрати і з часом викиди.

4. Надійна система управління.

Нарешті, що, можливо, найважливіше, енергозберігаючий потенціал вентиляційної установки багато в чому визначається стратегією управління і рішеннями, пов'язаними з нею. Досвідчений постачальник, такий як Dantherm, завжди знайде час, щоб зрозуміти чинники, що оточують ваш басейн - розмір, заповнення, температуру води тощо — щоб визначити пристрій, який забезпечить вам найкращий баланс продуктивності та енергоефективності.

Крім того, даючи змогу вам контролювати продуктивність і відстежувати дані/зайнятість у будь-який час, це означає, що ваша стратегія управління може швидко адаптуватися для підтримання цього оптимального балансу. Навколишнє середовище в басейні регулярно змінюється — в одну годину в ньому може перебувати 50-60 осіб, а наступної — лише 10. Потреба у свіжому повітрі помітно відрізнятиметься, а отже, і потреба в енергії для вашої припливно-витяжної установки.

Наявність засобів для швидкого моніторингу та коригування налаштувань клімат-контролю залежно від того, що відбувається в басейні, означає, що ви завжди контролюєте, скільки енергії ви витрачаєте, забезпечуючи, щоб це залишалося в межах, які відповідають вашим фінансовим очікуванням і вашим зобов'язанням з охорони навколишнього середовища.

За рахунок попереджувального моніторингу умов у зоні басейну та відповідного регулювання продуктивності вашої вентиляційної установки ви можете забезпечити як оптимальну продуктивність, так і максимальну економію енергії за будь-яких обставин.

Ми сподіваємося, що ці пропозиції проілюстрували, які зміни можна зробити, спроектувавши вашу вентиляційну установку з урахуванням максимальної енергоефективності, і що вони надихнуть вас на роздуми про потенційну економію, яку ви могли б отримати за допомогою правильної системи.
Звичайно, дуже важливо, щоб прагнення до енергоефективності не відбувалося за рахунок повного контролю мікроклімату навколо вашого басейну. Нездатність контролювати високий рівень вологості може різко погіршити якість обслуговування клієнтів і поставити під загрозу їхнє благополуччя, а також спричинити шкоду від води, яка поступово погіршує якість і міцність навколишньої будівлі.

Маючи багаторічний досвід підтримки басейнів усіх форм, розмірів і сфер застосування, вентиляційні установки Dantherm можуть бути адаптовані та пристосовані для забезпечення ідеального балансу між ефективним контролем мікроклімату та мінімальним споживанням енергії.

Наші фахівці врахують ваші унікальні обставини і характер вашого плавального басейну (ів), щоб вибрати найбільш підходяще рішення з нашого широкого асортименту відповідно до ваших потреб — гарантуючи, що ваше середовище не наражається на ризик пошкодження водою через вологість, а також розблокує енергію, можливості економії скрізь, де це можливо.

Крім того, ми можемо нанести порошкове покриття як усередині, так і зовні вашого пристрою, додавши додатковий рівень захисту від цих суворих умов довкілля, щоб ваш пристрій працював довше, що заощадить вам на роботах з технічного обслуговування та ремонту.